Helatorstaina 25.5.2017 klo 10-14 joogataan Helsingissä Kundaliinijoogakoululla.
Viihdy omassa arjessasi -kirjan julkaisuun liittyvä aamupäiväkurssi pitää sisällään kundaliinijoogaa, meditaatiota, hengitysharjoituksia ja rentoutumista sekä maanläheistä ja oivalluksia avaavaa puhetta siitä, kuinka ikiaikainen joogafilosofia voi auttaa tämän päivän suomalaisessa arjessa.
Aamupäivän teema on tavallisesta arjesta löytyvä onni, joka suvaitsee tunteet, ottaa elämän uteliaasti vastaan koko väriloistossaan sekä antaa armoa itselle ja muille. Ensimmäinen askel onneen on omaan hyvinvointiin sitoutuminen – oletko sinä valmis ottamaan sen?
Tunti soveltuu niin aloittelijoille kuin pidempään jooganneille.
HINTA: 45 € maksetaan etukäteen ilmoittautumisen yhteydessä, ilmoittautumiseen pääset tästä.
PAIKKA: Kundaliinijoogakoulu, Helsinki (Laivurinkatu 33, Eira)
OPETTAJA: Noora Lintukangas, kundaliinijoogan opettaja (KRI) ja Reiki master sekä oman elämänsä arkikaaoksen asiantuntija ja kolmen lapset äiti
Kurssin jälkeen uutuuskirjan Viihdy omassa arjessasi – mielen ja kehon harjoituksia kaaoksen keskelle voi ostaa hintaan 25 € omistuskirjoituksian (normaalihinta 30 €).
Lämpimästi tervetuloa mukaan, Sat Naam! ❤