Syyskauden joogatunnit alkavat etänä su 14.8.

Sat Naam! Syyskauden kundaliinijoogatunnit jatkuvat edelleen etänä ja samaan tuttuun aikaan kuin aiemminkin eli sunnuntai-iltaisin. Ensimmäinen tunti pidetään su 14.8. klo 17.30–19 zoom-yhteyden välityksellä.

Mukaan ovat tervetulleita niin pidempään jooganneet kuin aloittelijat. Sunnuntai-iltainen joogahetki on levähdyspiste, jossa puolentoista tunnin aikana päästetään irti viikon painolastista ja hengitetään uutta voimaa uuden viikon alkuun.

Tunneilla tehdään viikoittain vaihtuva liikesarja sekä syvällinen rentoutus ja meditaatio. Etätunnit ovat pyörineet lähes kaksi vuotta, ja kokemukset etäosallistumisesta ovat hyviä. Tarvittavan tekniikan omaksuminen ei ole monimutkaista, ja jos kotoa löytyy rauhallinen nurkkaus joogaan, tulevat joogan vaikutuksen myös kodin (tai muun joogapaikan) seinien sisäpuolelle.

Tuntien hinnat ovat samat kuin aiemminkin: kertamaksu 10 € / 10 kerran kortti 90 € (opiskelijoille, työttömille ja vähävaraisille alennus).

Ilmoittautumiset sähköpostitse: hartejpal@kundaliini.fi (osallistumislinkki ja maksuohjeet saapuvat paluupostissa)

Jos kundaliinijooga ei ole sinulle entuudestaan tuttua, kurkkaa ennen ensimmäistä tuntia tämä vartin mittainen introvideo, niin pysyt paremmin mukana harjoituksessa. (Jos linkki ei aukea, kokeile katsoa se Hidasta Elämää -sivuston kautta.) Älä välitä, vaikka videolla puhutaan kirjasta ja kurssista, perusasiat ovat samat myös tunneille osallistuessa.

Sydämellisesti tervetuloa mukaan! Pian aloitetaan! ❤
noora hartejpal

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: