Uusi kundaliinijoogan verkkokurssi starttaa 17.9. – ilmoittautuminen on nyt auki

Arkijoogaa_widget2

Kundaliinijoogan viisiviikkoinen verkkokurssi tulee taas!

Viimesyksyinen kurssi saa itsenäisen jatko-osan, ja uusi kurssi pyörähtää käyntiin 17.9.2018. Kurssimateriaalit ovat osallistujien käytössä vuoden loppuun saakka. Ilmoittautuminen on nyt auki! 

Kundaliinijoogan verkkokurssi käsittää täysin uudet viisi jaksoa, jotka ovat oma itsenäinen kokonaisuutensa. Osallistuminen ei siis vaadi aiempaa kokemusta kundaliinijoogasta tai edellisestä verkkokurssista, mutta konkari hyötyy harjoituksista yhtä lailla. 

Tunnin mittaiset jaksot ilmestyvät kerran viikossa, maanantai-iltaisin. Ne sisältävät kokonaisen kundaliinijoogatunnin alkuvirittäytymisestä lämmittelyliikkeisiin, liikesarjaan, ohjattuun rentoutukseen ja meditaatioon. Kaikki liikkeet näytetään ja selitetään selkeästi suomeksi, kuin olisit joogatunnilla.

Koko kurssin materiaali on kurssilaisten käytössä vielä 10 viikkoa kurssin loppumisen jälkeen eli yhteensä 15 viikkoa. Kurssin hinta on 49 €.

Videojaksojen lisäksi kurssi sisältää

  • kirjalliset ohjeet harjoitusten tekemiseen,_7R375500349_yoga_v1
  • kunkin jakson aiheeseen liittyviä tehtäviä ja lisämateriaalia,
  • ohjeita joogaharjoittelun soveltamiseen tavallisessa arjessa,
  • rentoutusharjoitukset ladattavina ääniteinä sekä
  • kysely- ja keskustelumahdollisuuden verkkokurssialustalla.

Kurssin teemat

Arkielämän joogaa -verkkokurssi rakentuu viime vuonna ilmestyneen, Viihdy omassa arjessasi -kirjan harjoitusten pohjalle. Joogaopettaja Noora Lintukangas johdattelee lempeän rauhallisesti mutta reippaan kannustavasti tekemään harjoitukset oikein. Voit osallistua kurssille, vaikket olisi kirjaan tutustunutkaan.

  1. viikko: Mikä intuitio on?
    – kuuntele sielun syvää viisautta ja rentoudu kehoosi
  2. viikko: Onko stressi aina pahasta?
    – opettele rentoutumisen jaloa taitoa ja suuntaa intohimosi viisaasti
  3. viikko: Ihmissuhde on suhde itseen
    – harjoittele ilmaisemaan itseäsi ja näkemään toinen myötätunnon läpi
  4. viikko: Uteliaisuus on elämän moottori
    – nauti elämän vuoristoradasta koko rahalla
  5. viikko: Sitoutuminen mahdollistaa onnen
    – onnellisuus avautuu itseensä tutustumisen kautta

Kirjoista voi oppia teorioita, mutta totuttujen kaavojen muuttaminen omassa elämässä vaatii sitoutumista ja harjoittelua. Siihen tämä kurssi on mainio askel.

Ilmoittautuminen on nyt auki.

  • Tästä pääset ilmoittautumaan ja maksamaan kurssin verkkopankissa. Kurssin hinta on 49 €.

  • Mikäli haluat maksaa luottokortilla, voit maksaa kurssin luotolla yhdessä erässä TÄSTÄ. Tai luotolla kahdessa erässä (á 24,50€) TÄSTÄ.
  • Maksun jälkeen saat heti kirjautumisohjeet sähköpostiisi. (Huom! Jos käytät gmail-osoitetta, tarkista Sosiaaliset verkostot ja Tarjoukset -osiot, meilit saattavat mennä sinne!)

Lämpimästi tervetuloa mukaan! ❤

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: