Lauantaina 16.6.2018 klo 10–14 Strömforsin salilla pidettävä kundaliinijoogatyöpaja on suunnattu äideille, jotka kaipaavat voimaa ja lempeyttä kehoonsa, rauhaa ja kärsivällisyyttä ajatuksiinsa sekä luottamusta rukouksiinsa.
Äitiydestä ja näistä teemoista kiinnostuneet ovat luonnollisesti tervetulleita mukaan, vaikkei omia lapsia olisikaan. Äitiys on potentiaali, jota jokainen nainen kantaa. Vaikkei hänellä olisi fyysisiä jälkeläisiä, on hän elämän luoja, femiinin luomisvoiman kannattelija, Adi Shakti.
Nelituntisen kurssin aikana liikutamme kehoa (erityisesti lantiota), rentoudumme kunnolla, tutustumme muutamiin arkiharjoituksiin, jotka voivat tuoda väljyyttä elämän ahtaisiin kohtiin, keskustelemme äidillisen rukouksen tai siunauksen voimasta sekä meditoimme sydämen rauhaa.
Työpaja pohjaa huhtikuussa ilmestyneeseen kirjaan Lasten oppeja äideille, johon olen kirjoittanut kolme tekstiä. Kirjan voi ostaa tapahtumassa 18 € hintaan.
Hinta: 40 € (sis. teetarjoilun)
Ilmoittautumiset: noora@kundaliini.fi
Paikka: Strömforsin joogasali (Strömfors Outdoor Factory, Ahlstömintie 1, Ruotsinpyhtää)
Lämpimästi tervetuloa mukaan, Sat Naam! ❤