Maaliskuun alkupuolella joogataan Kouvolan Anjalassa (reilun puolentoistatunnin ajomatka Helsingistä ja noin 45 min Loviisasta).
Lauantaina 7.3. klo 10–14 pidettävän kurssin paikkana on Luonnonvaran tunnelmallinen navetanvintti (Ankkapurhantie 5).
Kurssin teema on tasapaino, ja käymme läpi kundaliinijoogan työkaluja tasapainon saavuttamiseen. Parhaimmillaan jooga tuo arkielämään voimaa, kärsivällisyyttä, rauhaa ja onnea sekä vahvistaa omaa sisäistä ääntä ja auttaa luottamaan intuitioon. Kurssilla tehdään mieltä rauhoittavia hengitysharjoituksia, tasapainottava joogan liikesarjan sekä lyhyitä meditaatioita.
Ohjelmassa on myös gong-rentoutus, ja tarjolla on teetä.
Kurssin hinta on 35 €. Ilmoittautumisia Kouvolan-kurssille ottaa vastaan Teija Mäkelä: teija . mkel (att) gmail . com / 040 5471551.
Kurssin vetää koulutettu kundaliinijoogan opettaja (KRI) Noora Lintukangas.
Kurssi soveltuu niin vasta-alkajille kuin pidemmälle joogapolulla taivaltaneille. Lämpimästi tervetuloa mukaan!